Şıngıl çatı yapımı, sayesinde modern ve kaliteli bir çatınız olur. Şıngıl günümüz döneminde daha çok tercih edilir ve kullanır. Şıngıl çatı kaplama, çeşit olarak birçok çeşit şıngıl modelleri bulunmaktadır. Şıngıl uygulaması iki şekil de uygulanmaktadır. birincisi ilk katta izolasyon uygulaması ve ardından şıngıl çatı yapımı ya da sadece yapraklı şıngıl kaplama ama bizler bunu bu şekilde uygulamak istemiyoruz sağlıklı olmadığını ve ilerde rüzgarda uçup gideceğini bildiğimiz için ilk olarak izolasyon membran uygulaması, ardından şıngıl çatı kaplama yapılmaktadır. Şimdi artık shingle çatılar, o kadar çok çeşit’e sahipler ki inanı uygulaması hızlı ve kolay olmuştur. Bitümlü şıngıl modelleri ile çatılar daha güvenli ve modern bir alana sahip olmaktadır. Şıngıl çatı uygulaması ilk katta siyah membran üzerine tekrar rulo halinde bitümlü şıngıl uygulaması yapılmaktadır. Aynı diğer yaprak desenli şıngıl çatılar gibi üzerinde desenleri mevcuttur.

Şıngıl çatı yapımı

Şıngıl çatı kaplama, ilk olarak çatı üzerinde eski bir malzeme mevcut ise bizler o eski malzemeyi atıp üzerine ( ısı yalıtımı ) olarak dow marka köpük koyuyoruz ve ardından 11mm’lik Osb kaplama yaparak düz bir zemin elde ediyoruz. Ardından polyester keçeli membran uygulamasını osb üzerine pürmüz yardımı ile ısıtılarak komple uyguluyoruz. Arkasından seçilmiş olan desenli şıngıl kaplama işlemine geçerek onu da siyah membran üzerine şaloma yardımı ile ısıtarak yapıştırmaktayız. Bu şekilde şıngıl çatı kaplama ve uygulama işlemi bitmiş bulunmaktadır.

Şıngıl çatı fiyatları

Şıngıl çatı fiyatları, çatıların m2 birim fiyatı mevcuttur. Ama malzeme fiyatları mevcut olmadığından çatı fiyatları yerinden biraz oynamaktadır. Bu yüzden bizler çatı fiyatları konusunda yerinde keşif yaparak çatınızın yüz ölçümü ve eğimi hesaplanarak sizlere çatı fiyatları vermekteyiz. Hangi malzeme kullanılacağına dahil fikir alışverişi yapılır ardından teklif halinde sizlere şıngıl çatı fiyatı verilmektedir.