Çatı oluk sistemleri, çatınız kaç cephe ise o cephelerinde mevcut olan bir havuz haznesidir. Çatı oluğu olmazsa olmaz bir sistemdir. Çatılarda izolasyonsuz işlem olmazsa olmazı ise çatı oluk uygulaması da aynen bunun gibidir. Bizler çatı oluğu olarak PVC 150’lik Fırat marka çatı oluk uygulaması yapmaktayız. Birde kelepçe sistemi mevcut 50cm, ara ile kelepçeleme sistemi yapılarak çatı oluğu montajı yapılmaktadır. Her zaman oluk alt kısımda bulunmakta sebebi üstündeki malzemeye yağan yağmur oluk haznesine suyu boşaltmada kolaylık sağlasın diye yapılmaktadır. Şimdi artık hızla ilerleyen çatı malzemeleri üretimi yeni çıkan eksiz oluk sistemlerine bizleri yöneltmekte ek olmayan 10mt, ya da 20mt, istediğiniz ölçüde eksiz oluk imalatı yapılmaktadır.

Çatı oluk sistemleri

Çatı oluk uygulaması

Çatılarda oluk uygulaması çatı döşemesi çakıldıktan sonra dip kısma monte edilerek çatı işlemi çalışmaları devam eder bu yüzden çatı oluğunun yeri her zaman başkadır. Çatısız oluk oluksuz çatı asla olmazsa olmazıdır. Suyu haznesinde toplar ve giderlere yollar çatı oluğu orta kısım ve iki baş kısma iki adet iniş monte edilir inişler pimaş giderlerine bağlanarak çatı oluk sistemleri oluşur hale gelir birde her oluk 4mt, olduğundan bir cephe 10 metre ise ek marşon konularak ek ilave işlemi devam eder bu sayede 10mt, bitmiş olur. Eksiz oluk sistemleri uygulamasında böyle bir şey yoktur. Eksiz oluk olduğundan istediğin ölçüde oluk montajı yapılabilmektedir.

Çatı oluk fiyatları

Çatılarda oluk montajı metre üzerinden hesaplanarak çatı oluk fiyatı verilmektedir. Çatı oluk uygulaması olarak en kaliteli malzemenin kullanılması her zaman daha sağlıklıdır. Bizler Babadağ çatı olarak FIRAT marka çatı oluk uygulaması yapmaktayız. Metre olarak hesaplanır işçilik, malzeme, kar ortaya konularak çatı oluk fiyatları verilmektedir. Eksiz oluk fiyatları ise 25 30 TL, üzerinden hesaplanmaktadır.

Çatı oluk fiyatları