Uzun yıllar yapmış olduğumuz çatı aktarma, işlemleri İstanbul genelinde bir çok çatılarda sorunu ortadan kaldırmayı başardık çatı aktarma, firması olarak kiremitli çatılarda çatı aktarma uygulamaları yaparak eskimiş olan çatı malzemelerini yenileyerek Çatı aktarma yapılmaktadır. Çatı aktarma fiyatları, genel olarak 50 ile 60 TL arasında fiyatı belirlenmiştir. Çatı aktarma İstanbul, denilince sadece İstanbul genelinde çatı aktarma izolasyon uygulamaları yapılmaktadır. Çatı aktarma için yapılacak olan işler aşağıda belirtildiği yapılacaktır.

Çatı aktarma

Kiremit altı izolasyon uygulaması, çatınızdaki kiremitler komple kaldırılıp temizlenir ve ardından çatı döşemesinde kırık veya çürük ahşap tahtalar ya da ızgarasında bulunursa onlar sökülüp yerine yeni tahta döşeme ve ızgara montajı yapılmaktadır. Kiremit altı izolasyon, bu işlemler bittikten sonra yapılmaktadır. Döşeme üzerine polyester keçeli membran uygulaması yapılmaktadır. Genel olarak membran uygulaması tercih edilmekte ya da jütlü çuvallı muşamba uygulaması yapılmaktadır.

Çatı aktarma fiyatları

Çatı oluk ve izolasyon uygulaması, olarak yukarıdaki işlemler yapılır ardından ön kısımdaki eski oluklarınız sökülüp yerine 150’lik FIRAT, marka PVC, oluk montajı yapılmaktadır. İnişleri için eski ise onlarda değişilmektedir. İzolasyon konusunda baca kenarları alüminyum folyo izolasyonu eğimli vadi dereler içinde alüminyum folyo izolasyon uygulamaları yapılmaktadır. Bazı çatılarda asma oluk ( PVC  oluk ) yerine betonarme gizli dere bulunmaktadır. Bizlerde içerisine alüminyum folyo uygulamaktayız.